Hrvatska rukometna reprezentacija oprostila se od Olimpijskih igara u Riju nakon četvrtfinala.

Izabranici Želka Babića izgubili su od Poljske rezultatom 30:27, te se tako osvetili za težak poraz na prošlom Europskom prvenstvu upravo u Poljskoj. Tako se hrvatski rukometaši po prvi put u svojoj povijesti nisu plasirali u polufinale Olimpijskih igara.

Obje momčadi su ušle izjednačeno u utakmicu i igrale gol za gol. No, nakon izjednačenih 11:11 Poljaci ulaze  u seriju i odlaze na četiri gola prednosti 15:11, te tu prednost zadržavaju do kraja poluvremena koje završava 18:14.

Nastavak susreta bolje otvaraju Poljaci koji su u dva navrata otišli na 5 razlike, ali ponovno se bude Hrvati i dolaze na samo gol zaostatka 20:21.

Osam minuta do kraja utakmice Hrvati preko Štrleka konačno dolaze do izjednačenja (25:25).

No, ipak Hrvati nikako nisu mogli do prednosti, te Poljska predvođena Bieleckijem dolazi do pobjede 30:27.

Poljake je do pobjede predvodio iskusni Karol Bielecki sa nevjerojatnih 12 pogodaka.

U hrvatskim redovima najbolji su bili Luka Stepančić i Ivan Ćupić sa po 7 golova.