Obama je poručio da će ruski prijedlog ozbiljno razmotriti, ali će ga i uzeti s rezervom. Obama je jučer dao šest televizijskih intervjua što je, kako ocjenjuje agencija Reuters, dio njegovih pokušaja da dobije zeleno svjetlo Kongresa. Američki je predsjednik također rekao CNN-u da diplomatski napori moraju biti ozbiljni. Dodao je da eventualni preokret oko kontrole sirijskog kemijskog oružja neće razriješiti 'užasan sukob unutar Sirije. Ali, ako možemo postići taj ograničeni cilj bez vojne akcije, ja bih bio za to'.

Inače, američki predsjednik obratit će još jedanput naciji koja je protiv napada na Siriju. Pozivajući se na neimenovane izvore, agencija Reuters prenijela je da će glasovanje najverojatnije biti krajem tjedna. Predstavnički dom koji kontroliraju republikanci, nije još odredio vremenski raspored glasovanja, rekavši samo da će to biti 'za dva tjedna'. Ruski prijedlog da se sirijsko kemijsko oružje stavi pod međunarodni nadzor i uništi poduprle su Sirija i Velika Britanija. Glavni tajnik UN-a Ban Ki-moon zauzeo se za uspostavu UN-ovih zona u kojima bi se to oružje moglo uništiti.

Sirijski predsjednik Bašar al Asad upozorio je na moguće osvetničke napade ako SAD napadne Siriju izjavivši da u slučaju vojnih udara Amerikanci mogu 'očekivati akciju svake vrste'. Asadova izjava bila je u sklopu televizijskog intervjua za CBS napravljenog u Damasku u kojemu je on također demantirao umiješanost u navodni kemijski napad 21. kolovoza.