Na samom početku nazočne je pozdravio predsjednik Šahovskog kluba „Rama“ g. Stanko Ćurčić, a potom načelnik dr. Jozo Ivančević koji je i otvorio turnir.

Nakon veoma uzbudljive i do samog kraja neizvjesne igre, pobjednik Međunarodnog šahovskog turnira „Rama 2012“ je GM Milan Vukić s osvojenih 6.5 bodova. Drugo mjesto zauzeo je FM Rešad Tutić s osvojenih 6 bodova, dok je treće mjesto s osvojenih 5.5 bodova zauzeo Dejan Marjanović, koji je bio i najuspješniji junior na turniru.

Najuspješniji juniori ŠK „Rama“ bili su Vjekoslav Drežnjak s osvojena 3 boda, Antonio Kuraja s osvojena 3 boda i Luka Lovrić s osvojena 2.5 boda.

Najuspješnije juniorke ŠK „Rama“ bile su Sanja Marić s osvojena 4.5 boda, Sara Marić s osvojena 3 boda i Ana Kuraja s osvojena 2 boda.

Najuspješniji igrač ŠK „Rama“ bila je Sanja Marić, koja je bila i najuspješnija šahistica na turniru.

Najmlađi natjecatelj bila je aktualna državna prvakinja, u kategoriji kadetkinja do 8 godina, Mia Marić.

Da sve protekne u najboljem redu pobrinuli su se FIDE sudac Miro Marjanović, državni sudac Ilija Baketarić i državni sudac Tihomir Marić.