Vatrena stihija ne jenjava na više lokacija u Crnoj Gori, a borba s plamenom prerasta u regionalni napor. Dok domaće vatrogasne snage ulažu nadljudske napore, pomoć stiže iz Srbije, a od utorka će i iz Hrvatske, čiji će kanader biti angažiran na gašenju.

Najkritičnije je u Čanju, gdje su vatrogasci iz Bara od ranog jutra uspjeli obraniti kuće i dvorišta od požara koji prijeti naselju. “Jutros je bilo iznimno teško, ali sačuvali smo ono najvažnije – domove ljudi”, rekao je Aco Vulević, zapovjednik Službe zaštite i spašavanja Bar, prenose vijest.me.
 


U gašenju sudjeluju i pripadnici Vojske Crne Gore – s kopnenim vozilom i letjelicom Ministarstva obrane iz zraka – te čuvaju jedan objekt u Virpazaru. Na terenu pomažu i dobrovoljna društva iz Boke te vatrogasci iz drugih primorskih općina.

Vatra koja danas gori u Čanju potekla je iz Buljarice, nakon što se na magistrali zapalio automobil, a plamen se proširio na raslinje i stigao sve do Bara.

Iz Ministarstva unutarnjih poslova Crne Gore priopćili su da je Srbija danas poslala helikopter Kamov, koji je sletio u Podgoricu oko 17 sati i odmah krenuo u akciju gašenja iz zraka. Hrvatski kanader očekuje se na terenu od utorka.