Nogometaši Željezničara u Budimpešti su pobijedili ekipu Ferencvarosa sa 1:0 (0:0) u prvom susretu drugog pretkola Europske lige.

Na stadionu Gruopana Arena pred 13.000 gledatelja strijelac gola za Željezničar bio Dženis Baganović u 90. minuti.

Sarajevski tim je hrabrom i discipliniranom igrom, posebno u drugom poluvremenu, iznenadio domaću ekipu, ostvarivši veliku prednost u uzvratu, koji će se igrati 23. srpnja na Koševu.

Željezničar je do pobjede došao u samom kraju utakmice. Pogotku je prethodio pokušaj Diatte, koji je pogodio domaćeg igrača, a odbijenu loptu Beganović je iskosa preciznim udarcem poslao u suprotni ugao golmana Dibusza.

Ferencvaros - Željezničar 0:1

Ferencvaros: Dibusz, Bode, Leandro, Gera, Busai (od 46. Hajnal), Lamah (od 68. Gyomber), Nalepa, Dilaver, Ramirez (od 46. Sestak), Somalia, Varga.

Željezničar: Antolović, Memija, Kvesić, Bogdanović, Kosorić, D. Sadiković, Hadziahmetović (od 53. Beganović), Blagojević, Kokot, Đelmić (od 72. E. Sadiković) i Bajić.