U zadnjem dvoboju 20. kola engleske lige Tottenham je na svom White Hart Laneu svladao vodeću momčad prvenstva Chelsea 5:3, te učinio bitku za prvaka krajnje neizvjesnom.

Chelsea je u gradskom derbiju odigrao vjerojatno najgoru utakmicu otkada ih vodi Jose Mourinho, a Tottenham daleko najbolju ove sezone. Chelsea nikada nije primio više od tri pogotka s Mourinhom kao trenerom, a u četvrtak su primili čak pet. Malo je nedostajalo i za "šesticu", što slavni portugalski trener nije doživio nikad u karijeri.

Novogodišnji spektakl u Londonu započeo je vodstvom gostiju i pogotkom Diega Coste (18), no do poluvremena je Tottenham zabio čak tri gola, a strijelci su bili Harry Kane (30), Danny Rose (44) i Andros Townsend (45-11m). Kane je u 53. minuti povećao na 4:1, Eden Hazard u 61. minuti smanjio na 4:2, a pitanje pobjednika riješio je Nacer Chadli u 78. minuti pogotkom za 5:2. U  87. minuti John Terry je pogotkom za 5:3 umanjio poraz Chelseaja.

Kako je ranije Manchester City pobijedio Sunderland 3:2, Građani su se pridružili Chelseaju na vrhu ljestvice. Chelsea i City imaju po 46 bodova i istu gol-razliku 44-19.

1. Chelsea 20 14 4 2 44:19 25 46
. Manchester City 20 14 4 2 44:19 25 46
3. Manchester United 20 10 7 3 34:20 14 37
4. Southampton 20 11 3 6 34:15 19 36
5. Tottenham Hotspur 20 10 4 6 29:27 2 34
6. Arsenal 20 9 6 5 34:25 9 33
7. West Ham 20 9 5 6 31:24 7 32
8. Liverpool 20 8 5 7 28:27 1 29