Prvi put u povijesti, na Svjetskom klupskom prvenstvu u Japanu,. dosuđen je kazneni udarac nakon što je sudac pogledao sporni prekršaj na videosnimci u polufinalnoj utakmici između Kashima Antlersa i Atletico Nacionala koja je igrana u srijedu i koja je završila pobjedom japanske momčadi od 3-0.

Sudac koji nije bio na terenu pozvao je glavnog suca na utakmici Mađara Viktora Kassaija da pogleda na videosnimci prekršaj igrača kolumbijske momčadi Orlanda Berria.

Kassai je nakon pregleda snimke u 33. minuti susreta dosudio jedanaesterac za japansku momčad, a precizan s bijele točke bio je Shoma Doi. Druga dva pogotka za Kashimu zabili su u 83. minuti Endo i dvije minute kasnije Yuma.

Na snimci se jasno vidi kako je Berrio srušio suparničkog igrača Daigoa Nishija dok su igrači u kaznenom prostoru čekali na izvođenje slobodnog udarca.

Druga polufinalna utakmica između Real Madrida i meksičke momčadi Club America igra se u četvrtak, a finale je na rasporedu u nedjelju.