Ove informacije nisu zanimljive samo Facebooku koji ih koristi za što preciznije oglašavanje, već i brojnim hakerima i prevarantima koji na razne načine pokušavaju prevariti korisnike i dokopati se tih informacija, odnosno koji putem Facebooka mogu zaraziti njihova računala.

Na stranici Digital Trends objavili su koje su najčešće prevare na ovoj društvenoj mreži te kažu da su, usprkos raznim antivirusnim programima, sami korisnici 'prva i zadnja linija obrane' računala te sami moraju pripaziti na koje linkove klikaju jer klikom na krivi link računalo se može zaraziti nekim virusom ili trojancem koji će korisniku ukrasti osobne informacije, lozinke i druge podatke s računala.

Jedna od čestih prijevara na ovoj društvenoj mreži jest ona vezana uz osobe koje su pogledale vaš profil na ovoj mreži. Poznato je da Facebook ne pruža te informacije, a s obzirom da bi svi korisnici htjeli znati tko je gledao/špijunirao njihov profil, veliki broj njih klikne kada vide link nekog prijatelja na kojem mogu naći 'detaljne informacije' o broju korisnika koji su pregledali njegov profil uz poruku poput: 'I Cannot believe that you can now see who has been stalking your profile for real!'.

Osim poruke o tome tko je gledao vaš profil, uz prevarantske linkove često se objavljuju i poruke u kojima se kaže da je odobren patent koji omogućava da saznate tko je pregledavao vaš Timeline tijekom proteklih nekoliko dana, a popularna je i lažna aplikacija koja vam pokazuje statistiku o broju pregleda korisničkog profila po spolu ili godinama.

Još jedna česta prijevara jest i putem linkova sa šokantnim ili smiješnim video zapisima i fotografijama – pored ovakvih linkova koji vode na neke maliciozne stranice objavljuju se i poruke poput 'Woman kills own baby so she can play FarmVille’, a kada korisnici kliknu na taj link, ista se poruka automatski pojavljuje na njihovom Timelineu te se na taj način širi i dalje.

Sigurnosni stručnjaci iz Bitdefendera upozoravaju i na prevarantsku aplikaciju koja korisnicima navodno omogućava promjenu boje Facebooka, no prije toga korisnici moraju ostaviti svoje osobne podatke i najčešće ispuniti neku anketu. Ovakve aplikacije kradu osobne podatke i cookije s računala te stvaraju brojne blogove koristeći e-mailove korisnika koji su nasjeli na njihovu prevaru. Linkovi na te blogove zatim se pojavljuju na Timelineu korisnika te su na njima označeni njihovi prijatelji s Facebooka (koji također moraju kliknuti na neki link) – na taj se način ovakve prijevare šire i dalje.

Iako nije tako učestala kao prijevara s lažnim profilima i video zapisima, neki korisnici nasjednu i na lažne aplikacije koje im nude besplatne kredite (virtualna valuta Zuckerbergove mreže) na Facebooku, no umjesto kredita, klik na link također ih odvede na maliciozne stranice.

Osim ovih prijevara, korisnici na ovoj društvenoj mreži trebaju biti pažljivi i prilikom korištenja pravih aplikacija (treba paziti prilikom odabira opcije kome će te informacije biti prikazane jer krivim odabirom postavki privatnosti osobne informacije mogu se podijeliti s cijelim Facebookom), ali i na nedavno predstavljenu opciju automatske sinkronizacije s mobilnim uređajima koja bi koja bi mogla isprazniti račune korisnika.