Osim toga, njegovo ime, uz nekolicinu drugih, nalazi se na popisima Google Hall of Fame i Facebook White Hat.

"Hobiji su mi internet i sigurnost web-aplikacija. Time se želim baviti u budućnosti. Često sa svojim timom, koji uključuje pet osoba iz različitih zemalja, sudjelujem na natjecanjima gdje se zahtijevaju takva znanja. Nadam se da ću se zaposliti u sigurnosnom sektoru. Ako se u Hrvatskoj ništa ne promijeni u sljedećih nekoliko godina, vjerojatno ću posao potražiti u inozemstvu. Trenutačno s kolegama s fakulteta planiram pokrenuti tvrtku koja će nuditi usluge testiranja web-stranica, otkrivanje pogrešaka u sustavima te izradu web-stranica", kaže Josip, inače student Američke visoke škole za menadžment i tehnologiju.

Josip se inače javio na Vulnerability Reward Program kojeg je u studenom 2010. pokrenuo Google, s ciljem povećanja razine sigurnosti svih korisnika na domenama *.google.com, *.youtube.com, *.blogger.com i *.orkut.com. Facebook je pak svoj program nagrađivanja unaprjeđenja sigurnosti Facebook White Hat pokrenuo sredinom 2011. godine, a funkcionira na istom principu kao i kod Googlea.

Josip je Googleu prijavio tri pogreške u sigurnosnom sustavu Cross site scripting (XSS) i otkrio jedan Auth BYPASS koji mu je omogućio da briše rezultate anketa koje je za druge velike tvrtke provodio Google. Osim toga, prijavio je dva Cross site scripting (XSS) na YouTubeu. Facebook je pak u svojim investor stranicama (investor.fb.com) imao bug koji je Josipu omogućio da vidi privatne podatke osoba koje ne bi smio vidjeti. Nakon Josipove intervencije Facebook je otkrio pogrešku u svom caching sustavu.

M.P./Agencija VLM