Europski prvak Bayern prošao je u polufinale, iako su Bavarci 59 minuta igrali loše i gubili s 1:0, da bi ih spasio Mario Mandžukić pogotkom za izjednačenje samo dvije minute nakon vodstva Crvenih vragova.

Evra šokirao Allianz Arenu

U prvom dijelu nije bilo nijedne izrazite prilike. Bayern je imao dominaciju na terenu, ali je jalovo napadao. Englezi su u nekoliko navrata zaprijetili, ali bez udarca prema vratima.

I u prvih nekoliko minuta drugoga dijela igra se nije poboljšala, a onda je u 57. minuti uslijedila kontra gostiju. Valencia je s desne strane ubacio, a Patrice Evra postigao prekrasan pogodak. Iz prve je punom nogom pogodio same rašlje.

Mandžukić pokrenuo preokret

No, slavlje Manchestera nije dugo trajalo, jer je Bayern samo dvije minute poslije iz prve prave prilike izjednačio zahvaljujući Mandžukiću. Hrvatski napadač je ubačaj s lijeve strane dočekao glavom i u padu pogodio mrežu za 1:1.

U 61. minuti Wayne Rooney se spetljao u dobroj prilici, a u 67. minuti Bavarci su postigli drugi pogodak, koji je imao vratio prednost. Arjen Robben je s desne strane prizemno nabacio, a Thomas Müller je nogom sproveo loptu u mrežu. Konačna odluka pala je u 76. minuti kada je Robben prošao nekoliko igrača u kaznenom prostoru, a njegov udarac skrenuo je Nemanja Vidić pa je David De Gea bio nemoćan.

Atletico izbacio Barcelonu

U drugom četvrtfinalnom srazu Atletico Madrid izbacio je Barcelonu. Nakon remija na Camp Nou 1:1, Atletico je pred svojim navijačima slavio s 1:0.