U dvoboju 3. kola druge faze kvalifikacija za EURO 2020 u Beogradu hrvatski rukometaši su odigrali 25-25 (13-13) sa Srbijom. Pred 5000 gledatelja u beogradskoj Štark Arenom osvojila važan bod za osiguranje plasmana na EURO i ponovno su na vrhu skupine s pet bodova.

U dramatičnoj utakmici Hrvatsku su do boda odveli vratar Marin Šego s 12 obrana i Domagoj Duvnjak koji je svoj šesti gol na utakmici dao 30 sekundi prije kraja, javlja HINA.

Hrvatska je u otvaranju utakmice kontroliranom igrom došla do prednosti 4-1 i 7-4, a Srbi su prvi gol zabili tek u osmoj minuti. Domaćini su u nastavku ipak pronašli ritam, dijelom i zbog drugog isključenja Davida Mandića koji je dotad sjajno igrao u obrani, pa je u 22. minuti bilo prvo izjednačenje, 8-8. Dokraja prvog dijela igralo se “gol za gol”, a prvi dio je okončan s rezultatom 13-13.

Srbi su prvi put poveli početkom drugog dijela (14-13), a potom i sa dva razlike (16-14), dok je bilo očito da Kauboji nisu dobro ušli u nastavak. Lošu igru naših spašavao je svojim obranama vratar Marin Šego, a golom Mamića s devet metara Hrvatska je u 49. minuti prvi put u drugom dijelu izjednačila (20-20), a Duvnjak  tri minute kasnije pogađa i za vodstvo (21-20). Pet minuta prije kraja Ilić vraća Srbiju u vodstvo (22-23), a Željko Musa u 56. minuti pogađa za 23-23. Šego potom upisuje još jednu važnu obranu, a Štrlek pogađa sa svog deveterca prazan gol Srba za 24-23. Vanja Ilić dvije pol minute prije kraja s krila pogađa za 24-24, da bi 75 sekundi prije kraja ponovno Vanja Ilić iz kontre zabija za novo vodstvo Srbije. Kapetan Domagoj Duvnjak preuzima odgovornost i postiže gol za 25-25 pola minute prije kraja, a u zadnjem srpskom napadu hrvatska obrana zaustavlja Marsenića.

Hrvatska je u prva dva kola skupine pobijedila Švicarsku (31-28) i Belgiju (30-25), a 14. travnja u Zadru dočekuje Srbiju.