Sa zlatom Sandre Perković u bacanju diska i broncom Ane Šimić u skoku u vis Hrvatska je završila Europsko prvenstvo u atletici u Zürichu na diobi 13. mjesta. Isti učinak imale su i Finska i Mađarska.

Perković je potvrdila dominaciju u disku trećim uzastopnim zlatom na EP-u pritom postavivši novi hrvatski rekord hicem od 71,08 metara, a Šimić je do bronce u visu stigla s novim osobnim rekordom od 1,99 metara.

Uz te dvije medalje, hrvatski predstavnici su u Zürichu zauzeli i dva četvrta mjesta. Stipe Žunić je još prvoga dana natjecanja bio četvrti u bacanju kugle s osobnim rekordom od 20,68 metara, a Lisa Christina Nemec bila je četvrta u maratonu.

To su ujedno bila i jedina finala hrvatskih predstavnika u Zürichu. Nastupu u završnici blizu su bili još Valentina Mužarić koja je bila 13. u kvalifikacijama ženske kugle i Marin Premeru, koji je bio 16. u kvalifikacijama muške kugle.

Najuspješniji su bili atletičari i atletičarke iz Velike Britanije s 12 zlata, pet srebra i šest bronci, a reprezentativci Francuske osvojili su devet zlata, osam srebra i šest bronci.

Ukupno je 27 zemalja osvajalo medalje na EP-u u Zürichu.