Makedonska momčad još jednom se pokazala kao tvrd orah mladom sastavu Hajduka, koji je na kraju i strepio nad svojim prolaskom dalje.

Hajduk ponovno bolji, ali bez pogodaka

Splićani su izvrsno otvorili susret i Hajduk je već u drugoj minuti imao prvu priliku, ali je udarac Tončija Mujana uspio obraniti Dimovski. Pet minuta poslije uzvratilo je Turnovo kada je Dino Mikanović u posljednji tren izbacio loptu ispred samog Baldovalijeva.

Najbolju priliku Splićani su imali u 25. minuti nakon udarca iz kuta. Izvrsno je nabacio Goran jozinović, Mario Pašalić pobjegao je svojem čuvaru i ostao sam, ali je pucao glavom pored vratnice.

Hajduk je nastavio s dominacijom. U 39. minuti pokušali su Pašalić i Mijo Caktaš, ali nisu uspjeli svladati Dimovskog, a zatim je nakon ubacivanja iz kuta lopta stigla do Antona Maglice, no Dimovski je ponovno izašao kao pobjednik. Posljednju priliku u prvom dijelu Splićani su imali u drugoj minuti sudačke nadoknade, ali se lopta od Pašalića odbila pored druge vratnice.

Caktaš donio vodstvo u 59. minuti

Početak drugog dijela pripao je Turnovu te je u 52. minuti vratar Splićana Lovre Kalinić morao ispravljati pogrešku Antonija Milića. No, Hajduk se vrlo brzo pribrao i u 54. minuti odigrao prekrasnu akciju. Caktaš je iz slobodnog udarca s 30 metara izvrsno uposlio Maglicu, koji se uvukao iza živog zida, no loše je reagirao.

Splićani su dobru igru okrunili pogotkom u 59. minuti. Caktaš je izveo solo prodor, na rubu šesnaesterca pokušao je uposliti Maglicu, lopta mu se odbila ponovno u noge, a zatim je mirno svladao Dimovskog.

Hajduk je i dalje bio bolja momčad na terenu, a na 2:0 mogao je povećati Tino Sven Sušić u 68. minuti, no nije dobro pucao glavom.

Turnovo izjednačilo na 1:1

Propuštene prilike Hajduka, Turnovo je kaznilo u 70. minuti. Bila je to duga lopta za Sašku Pandeva, Milić je loše reagirao i samo spustio loptu za Pandeva, koji je iz prve svladao Kalinića i tako Splićanima zakomplicirao situaciju.

Četiri minute poslije Maglica je ponovno bio u prilici, ali napadač Hajduka nije imao svoj dan i pucao je pored vratiju.

Uslijedila je brza kontra Turnova. Pandev je uposlio Blaževskog koji je krenuo sam prema splitskim vratima, no Kalinić je istrčao s vratiju i obranio njegov pokušaj. Posljednjih 15 minuta Hajduk je opasno živio. U 76. minuti ponovnmo je Blaževski pobjegao obrani Hajduka i uspio je proturiti loptu ispod Kalinića, ali pored vratnice.

U 81. minuti Jean Evrard Kouassi pucao je pored vratnice, a dvije minute poslije vidjeli smo i opasan pokušaj Gorana Milovića.

Hajduk protiv Gruzijaca

Sljedeći protivnik Hajduka bit će gruzijski Dila Gori. Gruzijci su u drugom pretkolu bili bolji od danskog Aalborga. Prvi susret ovih dviju momčadi završio je slavljem Gruzijaca u Danskoj od 3:0, a uzvrat u Gruziji završio je bez pogodaka. Prvi susret igrat će se za tjedan dana u Splitu, a 8. kolovoza Hajduk će gostovati u Gruziji. (hrt.hr)