Njemački prvak Bayern plasirao se u finale Audi Cupa u Munchenu nakon što je u polufinalu deklasirao Fenerbahče sa 6:1.

Momčad hrvatskog stručnjaka Nike Kovača u finalu će igrati protiv Tottenhama koji je u prvom polufinalu pobijedio Real Madrid s 1:0.

Ova utakmica imala je i svoju predigru. Nažalost, ne tako lijepu. Njemački mediji su objavili kako je nepoznati muškarac na posljednjem Bayernovom treningu napao trenera Kovača.

Međutim, šokantna scena iz trening kampa očito nije utjecala na igru bavarskog sastava koji je 'razbio' Fener.

Bayern je već nakon prvog poluvremena vodio 5:0 golovima Renata Sancheza (22), Leona Goretzke (28), Thomas Muellera (31, 44-11m) i Kingsleyja Comana (44).

U nastavku susreta Bavarci su smanjili gas i do kraja susreta zabili su još jedan gol. Strijelac u 58. minuti svog trećeg gola na utakmici bio je Mueller. Max Kruse je u 64. minuti smanjio na 6:1.

Finalni susret između Bayerna i Tottenhama na rasporedu je u srijedu u 20.30 sati, a prije toga će Real Madrid i Fenerbahče od 18.00 sati igrati za 3. mjesto.

Ovo je šesto izdanje Audi Cupa, a do sada je Bayern slavio tri puta, a po jednom Barcelona (2011.) i Atletico Madrid (2017.).