Bivši hrvatski izbornik Niko Kovač vodio je svoju prvu službenu utakmicu na klupi Bayerna, u njemačkom Superkupu protiv svog bivšeg kluba, Eintrachta. Bio je to puni pogodak, prvi trofej i puna mreža Eintrachta - 5:0!

Poljak Robert Lewandowski zabio je hat trick, a jedan gol dodali su Coman i Alcantara. Bayern odigra sjajnu utakmicu, dok se tim iz Frankfurta uistinu mučio, posebice u fazi izgradnje napada.

Hrvatski napadač Ante Rebić, koji je briljirao na SP u Rusiji, igrao je za Eintracht od 64. minute. Međutim, kad je Rebić ušao u igru, rezultat je već bio nepopravljiv.

U svibnju ove godine u finalu njemačkog kupa Rebić je zabio dva gola za pobjedu 3-1 protiv Bayerna. Niko Kovač je po završetku protekle sezone otišao iz Eintrachta, te je preuzeo Bayern, a Rebić je, unatoč nekim bogatim ponudama, odlučio ostati u Eintrachtu.

"Svih 90 minuta igrali smo vrlo dobro. Pobjeda je više nego zaslužena", izjavio je nakon utakmice Niko Kovač za Eurosport.