U susretu 1. kola E skupine Svjetskoga prvenstva nogometaši Brazila i Švicarske su u Rostovu odigrali 1-1 (1-0).

Brazilci su poveli prekrasnim golom s 18 metara Phillipea Coutinha u 20. minuti, a Švicarci su izjednačili pogotkom Stevena Zubera u 50. minuti nakon udarca s kuta Xherdana Shaquirija. Za Brazilce je od prve minute zaigrao i oporavljeni najskuplji nogometaš svijeta Neymar, ali niti on nije bio dovoljan da peterostruki svjetski prvak pobijedi čvrste Švicarce.

Tako na startu mundijala u Rusiji dvije najjače južnoameričke reprezentacije – Brazil i Argentina – nisu upisale pobjede. Ranije je u ovoj skupini Srbija u Samari pobijedila Kostariku s 1-0 golom Aleksandra Kolarova iz slobodnog udarca u 56. minuti.

U 2. kolu igraju 22. lipnja igraju Brazil – Kostarika i Švicarska – Srbija. Pred 43.000 gledatelja na stadionu Rostov Arena sudio je Cesar Ramos iz Meksika.