Roger Federer doživio je drugi poraz u 2018. godini. U drugom kolu Miamija izbacio ga je Australac Thanasi Kokkinakis s 3:6, 6:3, 7:6(4).

Nakon što je najbolji tenisač svijeta dobio prvi set i propustio priliku za break na startu drugog seta, započeo je veliki preokret. Kokkinakis je u četvrtom gemu iskoristio svoju prvu break-loptu, a zatim bez ikakvih problema sačuvao prednost do kraja seta.

U trećem setu je Federer više prijetio, imao je dvije break-lopte u šestom gemu, ali je set otišao u tie-break u kojem je 175. tenisač svijeta, koji je u glavni turnir stigao kroz kvalifikacije, bio bolji.

Federer je u nedjelju izgubio finale Indian Wellsa od Juana Martina Del Potra pa mu je ovo prvi put od 2014. godine da je vezao dva poraza

Kokkinakis je, pak, najslabije plasirani tenisač koji je pobijedio nekog svjetskog broja jedan u posljednjih 15 godina.