Košarkaši Širokog u dramatičnoj završnici pobijedili su Bosnu 71:66 (12:14, 20:12, 21:22, 7:10) u susretu prvog kola Lige 11 Košarkaškog prvenstva BiH igranom u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Prva četvrtina pripala je gostima (12:14), dok su drugu Širokobriježani dobili (20:12) te otišli na odmor sa šest koševa razlike (32:26).

U nastavku susreta igrala se tvrda utakmica, Široki se nije uspio rezultatski odvojiti, no Sarajlije su stalno ''puhale za vrat'' te u nekoliko navrata došli na minimalni zaostatak, no domaći se nisu dali te su uspjeli sačuvati prednost za odlično otvaranje nove sezone protiv favorizirane Bosne.

Širokobriježane je do pobjede predvodio Josip Naletilić s 20 koševa. Mateo Drežnjak je postigao 13, Ivan Karačić 10 te Markus Lončar 8 koševa uz 9 skokova.

Kod Bosne su najraspoloženiji bili Goran Ikonić s 15 te Aldin Đemo s 14 koševa.

U drugom kolu Široki je slobodna momčad s obzirom da je Građanski odustao od natjecanja.