U posljednjoj utakmici osmine finala nogometnog Kupa Italije, odigranoj na rimskom Olimpicu, Roma je sa 4-0 pobijedila trećeligaša Entellu.

Dva pogotka za Romu postigao je Čeh Patrik Schick (1, 47), a po jedan Marcano (45+2) i Javier Pastore (75), piše Hina.

Ante Ćorić je ostao na klupi za pričuve domaće momčadi koja će u četvrtfinalu gostovati kod Fiorentine.

Nogometaši Atalante plasirali su se u četvrtfinale pobjedom 2-0 (0-0) na gostovanju kod Cagliarija, a među strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Mario Pašalić, iako je u igru ušao tek u prvoj minuti sučevog vremena. Vodeći pogodak je momčad iz Bergama postigla u 88. minuti, a strijelac je bio Zapata. Pobjedu gostujuće momčadi i plasaman u četvrtfinale potvrdio je Pašalić, koji je natrčao na odbijenu loptu nakon udarca Zapate i poslao ju u mrežu za konačnih 2-0. Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu za Cagliari, a Filip Bradarić ušao je u 76. minuti.

Atalanta će u četvrtfinalu gostovati kod Juventusa. Preostala dva para su Milan - Napoli i Inter - Lazio. Četvrtfinalne utakmice talijanskog Kupa na rasporedu su 30. siječnja.