Nažalost, igrači Stuttgarta, koji je uoči susreta slovio za velikog favorita, iskoristili su neposredno nakon Kvržićeva gola dekoncentraciju riječke obrane i Vedad Ibišević zabio je važan gol u gostima za momčad trenera Bruna Labbadije. Junak borbene momčadi Rijeke bio je ipak vratar Ivan Vargić, koji je u zadnjih 15-ak minuta skinuo tri velike prilike njemačkih igrača, u 76. minuti udarac Harnika, u 81. minuti Ibiševićev pokušaj, a u 86. bio je oči u oči s Maximom i izašao kao pobjednik.

Hoće li biti treća sreća za Riječane?

Kroničari riječkog sporta dvoboj protiv Stuttgarta najavili su kao treću najveću europsku utakmicu u povijesti kluba. Zanimljivo, momčad s Kantride niti jednu od te tri utakmice nije izgubila, ali nažalost nije ni prošla dalje.

Juventus je u četvrtfinalu Kupa kupova 1980. na Kantridi izvukao 0:0, no u uzvratu je slavio 2:0, dok je četiri godine kasnije Rijeka podno stijena Kantride srušila veliki Real Madrid 3:1 u drugom kolu Kupa Uefe. Protiv Kraljevskog kluba je postavljen i rekord stadiona od 26.000 gledatelja. U uzvratu je Real uz veliku sudačku pomoć pobijedio 3:0 (tri isključenja i poklonjeni jedanaesterac) i prošao dalje. Treću veliku predstavu Rijeka je priredila večeras protiv Stuttgarta.

Sjajan početak bijelih protiv Stuttgarta

Rijeka je sjajno otvorila utakmicu i već u petoj minuti je mogla do vodstva. Nakon odlične kombinacije Kvržića i Tomečaka na desnoj strani, Tomečak je ubacio, a Benko je s pet-šest metara pucao ravno u golmana. Domaćin je mogao do vodstva i u 15. minuti, kada je Kvržić pucao na Benkovu povratnu loptu, no obrana Stuttgarta je blokirala šut. Srčani Riječani blizu gola bili su i u 22. minuti, kada je Marić pucao glavom pored gola. Nakon odličnih pola sata pritisak Rijeke je posustao, pa su gosti u završnici stvorili nekoliko prigoda. Najbolju je imao Harnik, koji je udarcem s ruba kaznenog prostora uzdrmao vratnicu. Opasno je zaprijetio i Gentnera, čiji je udarac zaustavio Vargić.

Nastavak donio pad u igri Rijeke i sjajnog Vargića

U nastavku utakmice trkački bolje pripremljeni gosti preuzeli su kontrolu, dok je Rijeka svoje prilike tražila iz kontri. Jednu je dočekala u 74. minuti kada je Benko nakon sjajnog ubačaja Tomečaka udarcem glavom svladao Ulreicha. U završnih 15-ak minuta Nijemci su svim silama navalili po izjednačenje, no Ivan Vargić je radio čuda. U trenucima dok je Rijeka teško disala sjevnula je kontra Benko - Kržić, nakon koje je Kržić postigao drugi gol i izazvao erupciju slavlja na Kantridi. Nažalost, minutu kasnije Ibišević je postigao vrlo važan gol za Stuttgart. Ibišević je u sudačkoj nadoknadi vrlo lako mogao zabiti i drugi gol, no Vargić je sjajno reagirao i prometnuo se u jednog od junaka susreta.

Kekova momčad i dalje neporažena

Rijeka je i protiv Stuttgarta nastavila niz bez poraza ove sezone, pa nakon 11 utakmica i dalje ne zna za poraz. Stuttgart je pak u prvih šest utakmica ove sezone slavio samo jednom. Švabe, kako glasi njihov nadimak, su dobile tek četvrtoligaša Dinamo Berlin u prvome kolu njemačkog kupa. U prvenstvu su upisali dva poraza (Mainz 2:3, Bayer 1:2), a u Europskoj ligi dva neodlučena ishoda protiv Botteva (1.1, 0:0), te poraz na Kantridi.

Uzvratni susret je na rasporedu 29. kolovoza u Stuttgartu.