Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Rebić bio je asistent za drugi pogodak u 3:0 (1:0) domaćoj pobjedi Eintrachta Frankfurta protiv Stuttgarta u susretu 27. kola njemačkog prvenstva.

Rebić je u 64. minuti sjajnom okomitom loptom uposlio srpskog igrača Filipa Kostića koji je potom provukavši loptu kroz noge gostujućem vrataru postigao svoj drugi gol.

Kostić je bio strijelac i prvog gola na isteku prvog poluvremena, a konačnih 3:0 postavio je drugi srpski napadač Luka Jović u 84. minuti.

Rebić je igrao do 85. minute za Eintracht koji je ovom pobjedom skočio na četvrto mjesto ljestvice sa 49 bodova, dva više od pete Borussije Monchengladbach, a tri manje od trećeg RB Leipziga.

Borna Sosa nije konkurirao za nastup u momčadi Stuttgarta koja je ostala 16. sa 20 bodova, četiri više od 17. Nurnberga koji se nalazi u zoni ispadanja.

U nedjelju je važnu pobjedu u borbi za ostanak ostvario Schalke 04 koji je kao gost svladao Hannover 96 sa 1:0 (1:0) golom Serdara (39).