U finalu španjolskog Kupa Kralja igrat će Barcelona i Sevilla. Katalonci su nakon slavlja u prvoj utakmici golom Suareza sada slavili i u gostima kod Valencije.

Valverdeova momčad slavila je sa 2-0, a strijelci su bili Coutinho i Rakitić. Skupo pojačanje dovedeno iz Liverpoola, Brazilac Coutinho, odlično se snašao u 49. minuti kada je s ruba peterca u padu Suarezovo ubacivanje spremio u sami kut Valencijina gola. Bio je to njegov prvi pogodak za Barcelonu.

Konačno pitanje pobjednika riješio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić koji je 82. minuti sjajno pogodio s nekih 15 metara, a asistent je ponovno bio Urugvajac Suarez. Ovo je Raketi bio četvrti gol ove sezone i drugi u Kupu. Rakitić je odigrao svih 90 minuta za Barcu, pokazavši još jednom kako se nalazi u odličnoj formi. Glatkom pobjedom na Estadio Mestalla, Barcelona je ostvarila ukupan rezultat u dva susreta od 3:0. U finalu će Barcelon igrati protiv Seville koja je s ukupnih 3-1 izbacila Leganes.