Liverpool, moskovski CSKA, lisabonski Sporting, azerbajdžanski Qarabag i ciparski APOEL posljednjih je pet klubova koji su izborili mjesto u grupnoj fazi nove sezone Lige prvaka, nakon uzvratnih utakmica doigravanja odigranih u srijedu.

Liverpool je prolaz osigurao u prvih 20 minuta dvoboja na Anfieldu. Naime, toliko je trebalo dvostrukom strijelcu Emreu Canu i Egipćaninu Salahu da donesu domaćoj momčadi prednost od 3-0 protiv Hoffenheima. Brazilac Firmino i Senegalac Mane sijali su paniku u obrani Nijemaca te asistirali ili sudjelovali u akcijama kod sva tri pogotka.

Uth je u 28. minuti vratio malo nade gostima, ali je ona trajala samo do četvrtog pogotka Liverpoola, koji je postigao Firmino. U 79. minuti hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić odlično je ubacio s lijeve strane, a Wagner glavom pogodio za konačnih 4-2, javlja Hina.