Nakon Juventusa i Napolija pobjede na otvaranju sezone u Serie A ostvarili su i Inter, Roma i Milano, a među strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Inter je u derbiju kola pobijedio Fiorentinu 3:0, Milan je istim rezultatom na gostovanju svladao Crotone, dok je Roma u Bergamu slavila protiv Atalante 1:0.

Inter je daleko lakše nego što se očekivalo pobijedio Fiorentinu, a pobjeda milanskog sastava mogla je biti i uvjerljivija. Jedan od najboljih igrača utakmice bio je Perišić koji je postigao pogodak i upisao asistenciju.

Domaćin je stigao u vodstvo golom Maura Icardija iz kaznenog udarca u 6. minuti. Isti je igrač u 15 minuti povisio na 2:0 nakon sjajnog Perišićeva ubačaja. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika riješio je Perišić postigavši u 79. minuti gol za 3:0.