Reprezentacija Njemačke dokazala je kako je jedan od najvećih favorita za osvajanje Europskog prvenstva u Francuskoj. Nijemci su u osmini finala najlakše od svih reprezentacija došli do pobjede. Izabranici Joachima Lowa pregazili su Slovake s 3:0 i zasluženo prošli u četvrtfinale.

Kako će ova utakmica ići u samo jednom smijeru pokazao je Jerome Boateng već u 8. minuti. Branič Bayern Munchena dočekao je odbijenu loptu na vrhu šesnaesterca i snažnim udarcem matirao Kozacika.

Njemačka je u 14. minuti mogla do povećanja prednosti, ali ofenzivnom veznjaku Arsenala, Mesutu Ozilu, slovački vratar Kozačik brani kazneni udarac.

No, 'Elf' dolazi do još jednog pogotka prije odlaska na odmor. U 43. minuti Julian Draxler sjajno prolazi po lijevoj strani i kao na pladnju servira loptu za Marija Gomeza koji je u maniru velikih napadača lakoćom posprema u mrežu.

I u drugom poluvremenu ista slika na terenu. Nijemci su dominirali i u potpunosti kontrolirali utakmicu.

Svoju sjajnu predstavu, na današnjoj utakmici, kruniše i ofenzivni veznjak Wolfsburga, Julian Draxler koji u 63. minuti zabija za konačnih 3:0.

Njemačka u četvrtfinalu čeka boljeg iz susreta Španjolske i Italije.