Njemački Elf i dalje ima stopostotni učinak u kvalifikacijama za SP 2018., nakon što je u petak u gostima svladao Češku sa 2:1, a pobjednički gol zabio je Mats Hummels u 88. minuti.

Time je Njemačka ujedno napravila nenamjernu uslugu Sjevernoj Irskoj, koja je pobjedom protiv San Marina sa 3:0 pobjegla Češkoj na sedam bodova razlike u borbi za drugo mjesto u skupini C, koje vodi u dodatne kvalifikacije.

Azerbajdžan, kojeg vodi hrvatski stručnjak Robert Prosinečki, izgubio je u gostima kod Norveške sa 0:2.

Vodeća momčad skupine, Poljska, je izgubila u gostima od Danske s visokih 0:4 i tako ostala na samo tri boda prednosti pred drugoplasiranom Crnom Gorom, koja je ranije pobijedila Kazahstan 3:0.

U skupini F vodeća Engleska je u gostima dobila slabašnu Maltu sa 4:0, a čak tri gola su pala u samoj završnici susreta. Za Englesku je dvostruki strijelac bio Harry Kane (53, 90+2), a po jedan gol postigli su Bertrand (86) i Welbeck (90+1).

U borbi za drugo mjesto, koje vodi u baraž, Slovačka je na domaćem terenu pobijedila Sloveniju s minimalnih 1:0 pogotkom Adama Nemeca u 81. minuti. Slovačka trenutačno ima četiri boda više od Škotske i Slovenije.

Skupina C

Češka - Njemačka 1-2 (Vladimir Darida 78/ Timo Werner 4, Mats Hummels 88)
Norveška - Azerbajdžan 2-0 (Joshua King 32-pen, Rashad Sadygov 60-ag)
San Marino - Sj. Irska 0-3 (Josh Magennis 70, 75, Steven Davis 77pen)