Sarajevo je nakon pet godina slavilo protiv Željezničara na Grbavici (2-1) u jednoj, za BiH prilike, vrlo dobroj utakmici. Međutim, gradski derbi ipak se neće pamtiti po golovima i igri nego, kao i puno puta do sada - navijačima. Pogotovo su bili u formi navijači Sarajeva koji su u prvom poluvremenu čak uspjeli na 20 minuta prekinuti susret.

Huligani su bakljama gađali navijače Želje, redare, policajce, pa čak i igrače na terenu. Policija je krenula u intervenciju i to je, naravno, izazvalo kaos. Tučnjava je bila kratkotrajna, ali žestoka, a iz službe hitne pomoći potvrđeno je kako je kako je liječničku pomoć zatražilo 15 osoba, a riječ je uglavnom o manjim ozljedama prouzročenim udarcima i opeklinama.