Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u 3. kolu Svjetskog prvenstva od reprezentacije Makedonije rezultatom 25:22.

Reprezentacija BiH je loše otvorila utakmicu i Makedonci su na otvaranju duela imali vodstvo 6:1.

Međutim, izabranici Dragana Markovića zatim su zaigrali mnogo bolje, te su napravili seriju od 6:0 i pogotkom Ivana Karačića smo po prvi put poveli sa 7:6.

Ipak, Makedonci ponovo pojačavaju odbranu. Serijom od 3:0 ponovo dolaze do plus dva u 23. minuti (9:7).

Završnicu prvog poluvremena bolje odigravaju Makedonci. Imali su u nekoliko navrata i tri gola prednosti, a na odmor su otišli s dva gola viška, 13:11.

Serijom 2:0 u korist bh. ekipe otvoreno je drugo poluvrijeme. Imao je naš tim i dva napada za vodstvo, ali ih nisu iskoristili.

Zatim se igralo gol za gol. U 43. minuti pogotkom Senjamina Burića reprezentacija dolazi do drugog vodstva na utakmici (18:17).

Međutim, završnicu susreta bolje su odigrali Makedonci. Rukometaši BiH nisu koristili napade, dok je s druge strane Makedonija pogađala kada je trebalo, te su došli do pobjede u ovom susretu.