Nakon remija s Interom iz Milana, Real Madrid nije uspio pobijediti ni drugu talijansku momčad u skupini A na International Champions Cupu. Roma je bila bolja s1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je legendarni Francesco Totti u 58. minuti.

Real Madrid je bolje počeo utakmicu i imao je prilika, ali nije ih uspio iskoristiti za što je na koncu kažnjen. Posebno je opasan u dresu španjolskog velikana bio Gareth Bale koji je odlično surađivao s našim Lukom Modrićem. Hrvatski reprezentativac je zaigrao od starta utakmice i ostao na terenu do 73. minute, a društvo su mu u veznom redu pravili Xabi Alonso i Asier Illarramendi.

Treba istaknuti da je Real igrao u ''šarenom'' sastavu, bez zvijezda poput Ronalda, Benzeme i Di Marije, kao i bez novih pojačanja Kroosa i Rodrigueza.

Sukob Keite i Pepea

Utakmicu su obilježili i manji incidenti. Sudac je nakratko morao prekinuti susret zbog upada 30-ak navijača na teren, a prije utakmice došlo je do novog okršaja Seydou Keite i Pepea. Igrač Rome je još 2011. optužio Pepea da ga je nazvao majmunom u El Clasicu, dok je ovaj još igrao u Barceloni.

Malijac mu prvo nije htio pružiti ruku, a onda ga je čak gađao bocom vode. Pepe se samo smijao, a ostali igrači su smirili igrača Rome. No, američka TV postaja Fox tvrdi da mu je Pepe ipak nešto dobacio prije nego što ga je ovaj gađao bocom.

Real neće vidjeti finale

U drugoj utakmici skupine Manchester United i Inter odigrali su 0:0, ali se nas na ovom turniru pucaju penali nakon remija (pobjedniku idu dva boda). Bolji su bili Englezi u raspucavanju s 5:3 i nakon dva kola vode u grupi s pet bodova ispred Rome i Intera s tri i Reala sa samo jednim bodom.

Real je u 1. kolu poražen od Intera nakon izvođenja jedanaesteraca, tako da nakon dva kola više nema šanse za plasman u finale u koje će samo pobjednik skupine.

U grupi B još igraju Milan, Manchester City, Liverpool i Olympiacos.