Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar u finalu Svjetskog prvenstva u disciplini 100 metara delfin osvojila je sedmo mjesto.

Lana je 100 metara isplivala za 56.51 sekundi, što joj je bilo dovoljno da zauzme sedmu poziciju. -

Lana je ranije u kvalifikacijama ostvarila vrijeme 56.87 sekundi, a u polufinalu ga je popravila te je utrku završila za 56.28 sekundi i na taj način se plasirala među osam najboljih plivačica svijeta u ovoj disciplini.

Pudar je ostvarila treće vrijeme u svojoj polufinalnoj grupi i šesto najbolje vrijeme od svih 16 polufinalistkinja. U finalu su uz Lanu nastupili i Margaret Mac Neil, Claire Curzan, Louisse Hanson, Torri Huske, Elena Di Liddo, Anastasija Škurdai i Farida Osman.

Lana je u istoj disciplini na Svjetskom kupu u Kazanju u studenom osvojila brončanu medalju, a u srpnju je na Europskom juniorskom prvenstvu postala prvakinja.

Podsjetimo, Pudar je prije tri dana u disciplini 200 metara delfin zauzela treću poziciju i osvojila povijesnu brončanu medalju za našu zemlju.