Nakon razočaravajuće predstave u proj utakmici skupine E i poraza od Italije, Belgijanci su konačno došli na svoje i u drugoj utakmici lagano pobijedili Irce s 3:0 i tako izjednačili najveću pobjedu dosadašnjeg Eura, onu sinoćnju Španjolske nad Turskom.

Strijelci za Belgiju bili su dva puta Romelu Lukaku i Alex Witsel

No, u prvom poluvremenu nije sve išlo po planu za Belgiju iako su bili bolja momčad. Irci su se odlično branili i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Ali već početkom drugog dijela, točnije u 48. minuti Romelu Lukaku donosi prednost Belgijancima nakon asistencije De Bruynea.

Izabranici Marca Wilmotsa su i u nastavku nastavili s inicijativom, a to im se i isplatilo u 61. minuti kada Alex Witsel pogađa za 2:0.

U 70. minuti napadač Evertona, Romelu Lukaku postiže svoj drugi pogodak nakon nesebične asistencije bivšeg suigrača iz Chelsea, Edena Hazarda.

Nakon tog trećeg pogotka, Belgijanci su stali na loptu i zadovoljili se ovim rezultatom, dok su se Irci već odavno pomirili s porazom.