Nogometaši Juventusa izborili su finale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju polufinala na Santiago Bernabeu odigrali 1:1 protiv Real Madrida i tako obranili prednost 2:1 iz prve utakmice.

Real je poveo u 23. minuti golom Cristiana Ronalda iz jedanaesterca, a izjednačio je Alvaro Morata u 57. minuti. 'Kraljevski klub' je dominirao praktički cijelu utakmicu. Imao je niz sjajnih prilika, posebno u prvom poluvremenu, a njegovi igrači uputili su 20 udaraca prema suparničkim vratima. No, to nije bilo dovoljno. Juventus je pak iz praktički jedine prave prilike stigao do gola koji ga je odveo u finale, prvo nakon 2003. kada je u završnom susretu na Old Traffordu nakon izvođenja jedanaesteraca izgubio od Milana.

Juve će u finalu 6. lipnja na Olimpijskom stadionu u Berlinu igrati protiv Barcelone koja je u utorak u uzvratnom dvoboju izgubila u Munchenu od Bayerna 2:3, no prošla je dalje zbog 3:0 pobjede iz prve utakmice.

Za oba kluba bit će to osmo finale Kupa i Lige prvaka. Torinska 'Stara dama' je u dosadašnjih sedam finala dva puta bila prvak Europe (1985, 1996), a pet puta je poražena (1973, 1983, 1997, 1998, 2003), dok je Barcelona u sedam finala četiri puta pobijedila (1992, 2006, 2009, 2011), a tri puta izgubila (1961, 1986, 1994).