Izabranici Slavka Goluže u osmini finala nadigrali su vršnjake iz Tunisa 29:17 (11:8). Predvodili su ih izvrsni Mario Vuglač s deset pogodaka i Stipe Mandalinić s osam. Po četiri gola postigli su Ante Kaleb i Ante Tokić, a u strijelce su se upisali i Ivan Bačić, Sandro Obranović i Luka Cindrić. Filip Ivić upisao je devet obrana, a Matej Ašanin dvije.

Obrana nam je danas bila izvanredna, svih 60 minuta bilo je na visokom nivou i zbog toga sam posebno zadovoljan. Prvih 10-15 minuta Tunižani su igrali dosta agresivno i stvarali nam probleme, ali brzo smo se posložili i preuzeli inicijativu i dalje nije bilo nikakvih problema. Od 45. minute odmarao sam glavne igrače i dao priliku onima koji su dosad imali manju minutažu. Cijela je momčad danas odigrala odlično, a izdvojio bih Mandalinića i Vuglača koji su odigrali vrlo dobre partije, dok se Obranović i Miličević još nisu potpuno oporavili od ozljeda, pa ih danas nisam previše forsirao.

Moram priznati i da prije utakmice nisam dečke previše zamarao analizom protivnika, nego smo se više koncentrirali na naše pogreške koje smo radili u dosadašnjem tijeku natjecanja i radili na popravljanju tih grešaka te na taktičkoj pripremi utakmice. Izborili smo četvrtfinale, ali ne treba sada visoko poletjeti, treba se spustiti, biti smiren i pripremiti se za četvrtfinale u kojem nas čeka Brazil, rekao je izbornik hrvatske juniorske reprezentacije Slavko Goluža.

Hrvatski rukometaši u utorak imaju dan odmora, a četvrtfinalni ogled s Brazilom igra se u srijedu.