Hrvatska uvjerljivo pobijedila Njemačku rezultatom 28:23, iako nije uspjela doći do medalje, izborila je kvalifikacije za Olimpijske igre u Rio de Jeneru 2016. godine.

Opet se Hrvatska sporo kretala prvih 10 minuta u prvom poluvremenu, imala je problema u napadu zbog brzopletosti i ruka španjolskih sudaca je bila dosta puta u zraku.

Bilo je dosta prokockanih lopti, nisu imali pravih križanja i ni pravog protoka lopte.

Hrvatska se vratila na 6:6 i prvi puta u utakmici povela preokrenula Kopljarevim pogotkom u 15. minuti.

Kauboji su se probudili i u dobrom ritmu poveli sa 10 :7, poslije čega njemački izbornik Brand poziva time-out.

Mirko Alilović je bio izuzetno raspoložen u prvom dijelu utakmice skupio je šest obrana, ali i njemački Hainevetter nije zaostao za obranama.

Horvat je promašio sedmerac i priliku da odemo na odmor sa tri gola prednosti, tako da poluvrijeme završava rezultatom 13:11.

Drugo poluvrijeme starta Hrvatska sa igračem manje i Njemačka dolazi do izjednačenja.

Štrlek sjajnim potezom zabija i vodi Kauboje na tri pogotka razlike 16:13, a nakon toga dolazi i do najveće prednosti od 18:14.

Shengart je držao Njemačku u igri sa pet razlike približili su se na tri.

Duvnjak naše najjače oružje.

Nijemci prešli na agresivniju obranu i ubrzaniju igru ali Hrvatska na pet razlike 25:20.

Karađić zabija za kraj 28:23.

Alilović proglašen igračem utakmice sa svojih 13 obrana ovo je po statistikama njegova najbolja utakmica na turniru.

Goluža je čestitao dečkima što su ostavili svaki atom danas u utakmici i navodi da se treba okrenuti prema sutrašnjoj utakmici i izboriti peto mjesto.

Kopljar: Razočarali smo se poslije utakmice s Poljskom, a i imali smo par ozljeda ali na kraju je ovo bio jedan odličan meč i drago mi je da smo  uspjeli izboriti kvalifikacije za Olimpijske igre./G. Krišto/HMS/