Rukometna reprezentacija Hrvatske pobijedila je Island rezultatom 23:22 i zadržala je šanse da se može boriti za treće mjesto u grupi i plasman na Svjetsko prvenstvo.

Island je bolje otvorio utakmicu i sredinom prvog dijela vodio je 9:4 i 10:5, ali Hrvatska je do poluvremena uspjela vratiti se u susret i na poluvremenu su imali zaostatak 12:10.

Drugi dio Kauboji su mnogo bolje počeli, pa su već u 36. minuti preokrenuli i poveli sa 14:13.

Island punih 15 minuta nije postigao gol, te su Hrvati poveli sa 18:14 i činilo se da su na putu da ostvare pobjedu.

Ipak, uslijedio je novi preokret i Island je sedam minuta prije kraja izjednačio na 21:21, te je uslijedila drama u završnici.

Ipak, 20 sekundi prije kraja Gadža je pogodio za veliku pobjedu Hrvata u dramatičnom meču.

Hrvatska je zadržala teoretske šanse da se domogne trećeg mjesta u grupi i borbe za 5. mjesto koje bi moglo voditi na SP, dok je Island ovim porazom znatno smanjio šanse da se plasira u polufinale.