Rukometna reprezentacija Francuske prvi je finalist Svjetskog prvenstva.

Branitelj naslova i domaćin SP-a večeras je u Parizu u prvom polufinalnom susretu pobijedio Sloveniju sa 31:25 (15:12).

Francuzi su odlično otvorili susret pa su u 11. minuti golom iskusnog Narcissea s dva igrača manje poveli sa 6:2. Uslijedile su tri pogreške Nikole Karabatića i Slovenija smanjuje na 6:5 do sredine prvog poluvremena. Domaći rukometaši su serijom 3:0 u 21. minuti ponovo došli do osjetnije prednosti, koju su uspjeli da zadrže do kraja poluvremena - 15:12.

Na krilima Remilija i Karabatića Francuska bježi na 19:15. Slovenci prijete, ali domaćin uspješno održava prednost na tri-četiri gola. U 45. minuti Remili postiže gol za najveću prednost 25:19.

U posljednja četiri minuta domaći su ušli sa pet golova prednosti,a svi pokušaji selektora Slovenaca Veselina Vujovića da motivira igrače da preokrenu rezultat nisu uspjeli, jer su Francuzi snažnom igrom u obrani zaustavili sve napade protivnika.

U drugom polufinalu u petak od 20.45 sastaju se Hrvatska - Norveška.