Počelo je Europsko prvenstvo u nogometu! Utakmicom na punom Stade de Franceu između domaćina Francuske i Rumunjske otvoren je ovogodišnji Euro.

Na otvaranju prvenstva Francuska je svladala Rumunjsku s 2:1 uz briljantnu igru Dimitrija Payeta koji je asistirao za prvi gol, te postigao drugi.

Pobjeda Francuza je očekivana, no Rumunji su pružili odličnu igru u prvoj utakmici. Domaći navijači čekali su gol 57 minuta i pali su u trans nakon što je pogodio Oliver Giroud na asistenciju odličnog Dimitrija Payeta. Ipak, samo osam minuta kasnije Evra je skrivio jedanaesterac, a Stancu je izjednačio.

Francuzi nakon primljenog gola nisu prestali napadati, a ofenziva im se isplatila dvije minute prije kraja kada im je pobjedu donio Payet. West Hamov veznjak postigao je fantastičan pogodak za najbolji mogući početak Francuske, koja je uz to što je i domaćin jedan od najvećih favorita prvenstva.

Sutra će utakmicu u ovoj grupi igrati Švicarska i Albanija.