Nakon neočekivanog poraza od Nigerije, Hrvati su fantastičnom predstavom protiv Litve u posljednjem susretu skupine B osigurali četvrtfinale.

Hrvatska je na kraju pobijedila Litvu s visokih 90:81.

Nakon izjednačenog uvoda u utakmicu gdje su obje momčadi igrale koš za koš, Litvanci rade seriju od 11:0 i odlaze na velikih deset razlike.

No, Hrvati u drugoj četvrtini pokazuju svu raskoš svoje igre i talenta, te se na poluvrijeme odlazi sa plus 6 (47:41).

Ako je druga četvrtina  bila pogubna za Litvance, što reći za traću dionicu u kojoj su Hrvati jednostavno pregazili suparnike, te se u u posljednju četvrtinu ušli s velikih dvadeset razlike (75:55).

Hrvati koji ležerno ulaze u 4/4 polako gube predhodno stečenu prednost, ali na kraju ipak bez većih problema pobjeđuju Litvance s 90:81.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Bojan Bogdanović i Krunoslav Simon s 22, odnosno 19 koševa. Dario Šarić također je bio odličan sa 18 koševa.

Kod Litve su najbolji bili Mantas Kalnietas s 26 i Paulius Jankunas s 18 koševa.

Hrvatska će tako u četvrtfinalu igrati protiv istočnih susjeda Srba.