Hrvatski tenisač Ivan Dodig i Brazilac Marcelo Melo osigurali su nastup u polufinalu na Mastersu u Londonu.

Nakon skoro dva sata igre Dodig i Melo pobijedili su španjolski par Marcela Granollersa i Marca Lopeza 7:6 (5), 7:6 (12). To im je druga pobjeda u skupini B na završnom turniru osam najboljih parova.

Dodig i Melo tako su ponovili prošlogodišnji uspjeh, a do trijumfa nad Španjolcima su došli u vrlo izjednačenom meču i u dva tie-breaka. U 13. igri prvog seta Dodig i Melo su zaostatak od 2:5 pretvorili u 7:5, a u drugom setu im je trebalo pet-meč lopti za konačan trijumf i polufinale. I dalje su nepobijeđeni u Londonu u natjecanju po skupinama jer su i lani zabilježili tri trijumfa u grupi.

U posljednjem susretu u skupini hrvatsko-brazilski par igrat će protiv Juliena Benneteaua i Edouarda Roger-Vasselina. Francuzi su danas upisali prvu pobjedu svladavši Srbina Nenada Zimonjića i Kanađanina Daniela Nestora 6:4, 5:7, 10:4, koji su drugim porazom izgubili sve šanse za prolazak u polufinale.