Bilo je to deseto izdanje Superkupa, ogleda hrvatskog prvaka i pobjednika Kupa, pri čemu su Modri osvojili svoj peti naslov te se tako izjednačili s Hajdukom.

Čop za vodstvo Modrih

Bio je to uzbudljiv dvoboj, koji je na Maksimir privukao 13.000 gledatelja, koji su željeli vidjeti novi Dinamo te što je napravio Igor Tudor s mladićima iz Hajduka.

Prvu priliku na utakmici imao je Hajduk u 17. minuti. Tin Jedvaj je neoprezno vratio loptu svojem vrataru što je iskoristio Mario Pašalić i krenuo sam prema suparničkim vratima. Međutim, novi vratar Dinama Argentinac Pablo Migliore sjajno je reagirao i spasio pogodak.

Dinamo je prvu pravu priliku imao u 29. minuti kada je Alžirac El Arbi Soudani na desnom krilu nanizao nekoliko igrača i ubacio u kazneni prostor, no tamo nikoga nije bilo. Pet minuta poslije Dinamo je stigao do vodstva. Akciju je započeo Marcel Brozović, potom je Soudani izvrsno proigrao Duju Čopa, koju bivši igrač Hajduka nije propustio.

Krajem prvog dijela Dinamo je mogao i povećati prednost. Čileanac Junior Fernandes je izbio sam ispred Lovra Kalinića koji je sjajnom reakcijom spasio svoja vrata.

Hajduk uspio izjednačiti

Novu priliku vidjeli smo u 59. minuti kada je Fernades ubacio povratnu loptu s boka, a Soudani s jedanaest metara pucao pored vratiju. U 67. minuti Čop je mogao postići i svoj drugi pogodak, no iskosa s 4-5 metara pucao je iznad vratnice.

Hajduk je izjednačio u 76. minuti iz kaznenog udarca, kojeg je skrivio Lee Addy neoprezno oborivši Jeana Evrarda Kouassija. Siguran realizator bio je Mijo Caktaš.

Dinamo bolji u ruletu jedanaesteraca

Do kraja utakmice više nije bilo promjene rezultata pa su o pobjedniku odlučili jedanaesterci u kojem su uspješniji bili Dinamovci. Josip Šimunić, Čop, Alen Halilović i Domagoj Antolić bili su sigurni realizatori za Dinamo, a jedini pogodak za Splićane postigao je Avdija Vršajević. Goran Jozinović je pucao pored vratiju, a Migliore je obranio udarac Ivanu Tomičiću.