Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u finale ATP turnira Kup Kremlja u Moskvi pobjedom u finalu nad Kazahstancem Mihailom Kukuškinom 4:6, 6:3, 6:2 za dva sata i 13 minuta igre.

Čilić je teškom pobjedom protiv Kukuškina, 74. igrača svijeta, osigurao svoje peto ovosezonsko i ukupno 22. ATP finale, a u nedjelju će se od 13 sati boriti za 13. naslov protiv Španjolca Roberta Bautiste Aguta, 16. na svijetu, s kojim dosad nije igrao.

U dvoboju s Kukuškinom Čilić je izgubio prvi set u kojem je propustio čak osam break-prilika, Kazahstanac je ostao čvrst na servisu, te je oduzimanjem Čilićeva servisa kod 4:4 došao i do seta. U drugom je Čilić napravio ključni break za vodstvo od 5:3, te je konačno pronašao svoju pravu igru, a već u prvom gemu trećeg seta osmi tenisač svijeta ponovno oduzima servis Kukuškinu, potvrđuje ga novim breakom kod 4:2 i zasluženo odlazi u finale. Čilića u polufinalu i nije služio servis, imao je samo 54 posto ubačaja prvog i 10 aseva, ali je u drugom i trećem setu imao puno manje pogrešaka u igri.

Pobjednik ovogodišnjeg US Opena imao je razlog za dvostruko slavlje u subotu jer je danas i teoretski osigurao nastup na ovogodišnjem Mastersu, koji će se od 9. do 16. studenoga održati u Londonu.