Prvi tenisač svijeta Andy Murray bio je bolji od najboljeg hrvatskog tenisača Marina Čilića u prvom kolu skupine "John McEnroe" na ATP Finalsu u Londonu sa 6:3, 6:2 za sat i pol igre.

Murray se nudio u prvom setu, no Marin to nije iskoristio, a u drugoj dionici čvršće je zaigrao Škot, kojemu je to 74. pobjeda sezone i 20. uzastopna. Konačan rezultat sugerira kako je Murray lako došao do pobjede, to nije bio slučaj pogotovo u prvom setu, u kojemu je Čilić imao čak pet break-lopti u tri različita servis-gema, no iskoristio je samo jednu, dok je Britanac iskoristio obje prilike za oduzimanje servisa Hrvatu, piše HRT.

Čiliću ostaje šansa da izbori polufinale u predstojećim dvobojima protiv Nishikorija i Wawrinke.

“Bio je težak meč, a mislim da sam igrao dosta pristojno, malo mi je nedostajalo i sreće, pogotovo u nekim situacijama u prvom setu”, rekao je Čilić nakon meča, dodavši: “Ovo je sasvim drukčije od ostalih turnira, gdje te najjači protivnici čekaju na kraju, dok je ovdje teško od početka.”

U međusobnim dvobojima Murray sada vodi s 12:3. Ove godine do danas omjer im je bio 1:1.

U prvom susretu ove skupine Japanac Kei Nishikori svladao je Švicarca Stana Wawrinku s uvjerljivih 6:2, 6:3.

Tako će u drugom kolu u srijedu Čilić igrati protiv Wawrinke, a Murray protiv Nishikorija.