Meč je počeo sjajno za Marina, u prvom gemu iskoristio je neprisiljene pogreške suparnika i oduzeo mu servis. Na servisu za set kod 5:4 Tsonga je zaprijetio i došao na 30:30, ali nije uspio uraditi više od toga.

Druga dionica donijela je još jedna pad u Tsonginoj igri, ovaj put kod rezultata 2:2. Čilić je opet napravio break i poveo s 3:2. Najveća opasnost došla je kod vodstva hrvatskog igrača 4:3, kad je Francuz došao do 0:40. No nije uspio iskoristiti toliko break-šansi. U sljedećem gemu Čilić je na protivnikov servis imao dvije meč-lopte, nije ih iskoristio, ali potom je bio siguran na svom servisu.

Čilić je prošli tjedan osvojio turnir u Zagrebu, a s pobjedama je nastavio i u Rotterdamu, pa sada ima niz od sedam trijumfa, i to bez izgubljenoga seta.

Bio je ovo četvrti međusobni susret našega tenisača i petog nositelja Tsonge i treća pobjeda Čilića, koji će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz susreta između Britanca Andya Murraya i Austrijanca Dominica Thiema.