Hrvatska Davis Cup reprezentacija nije dobro otvorila polufinale protiv Francuske. Prvi hrvatski tenisač koji je danas izašao na teren, Borna Ćorić glatko je izgubio s 3:0 u setovima od 17. igrača svijeta Richarda Gasqueta.

U prvom setu Ćorić je već na početku izgubio gem na svom servisu, te je Gasquet lakoćom priveo set kraju pobijedivši s 6:2.

Borna je u drugom setu pružio dosta veći otpor, te je imao i servis za set. No, Francuz radi break i odvodi igru u tie-break u kojem pobjeđuje 7:5 za 2:0 u setovima.

U trećem setu Gasquet nije dao nikakve šanse mladom Ćoriću i jednostavno ga je pomeo s terena s 6:1.

Francuska je tako došla do vodstva od 1:0, te će najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pokušati izjednačiti rezultat. Hercegovac će na teren izaći oko 17 sati i odmjerit će snage protiv Lucasa Pouillea.