U posljednjoj utakmici 31. kola španjolske La Lige Athletic Bilbao je s 3:1 pobijedio Villarreal u gostima i zadržao se u borbi za europske pozicije.

Junak pobjede baskijskog kluba bio je Inaki Williams, poznat kao prvi tamnoputi igrač koji je zabio u dresu Bilbaa. Williams je protiv Villarreala u 4. minuti asistirao Cordobi za 0:1, a u 51. minuti zabio za 0:2.

Carlos Bacca je smanjio u 67. zabivši svoj 10. pogodak u La Ligi ove sezone čime je pretekao drugog Villarrealovog strijelca Bakambua, koji je na zimu otišao u Kinu.

U završnici je zablistao Munian, koji je ušao s klupe u 76. pa zabio za 1:3 u 87. minuti. Minutu prije kraja domaćima je isključen branič Alvaro zbog drugog žutog kartona.

Villarreal je drugim uzastopnim porazom ostao na šestom mjestu s 47 bodova, dva boda iza Betisa koji na petom mjestu zasad drži izravan plasman u Europa ligu.

Sevilla ima samo bod manje, a u utrku se još stigne uključiti i Bilbao koji na 12. mjestu ima 39 bodova, piše Index.hr.