Rukometaši Bosne i Hercegovine poraženi su 23:31 (13:14) od Francuske u norveškom Trondheimu u 3. kolu skupine D Europskog rukometnog prvenstva.

BiH se tako s tri poraza u skupini oprostila od svog debitantskog nastupa na Europskom prvenstvu dok su Francuzi upisali tek prvu pobjedu i već u ovoj fazi natjecanja idu kući.

Izabranici Bilala Šumana odlično su otvorili susret te su vodili 4:1. Francuzi su ubrzo izjednačili te se do poluvremena igralo gol za golom, a favorizirani ''Pijetlovi'' su nakon prvih 30 minuta imali minimalnu prednost od 14:13.

U nastavku susreta Francuska je zaigrala puno bolje te je do kraja susreta povećavala svoju prednost slaviši s +8.

Valentin Porte, proglašen najboljim igračem utakmice, postigao je sedam pogodaka. Marko Panić s devet pogodaka bio je najbolji u redovima BiH dok je Nikola Prce pridodao šest. Vrijedi izdvojiti i 12 obrana Benjamina Burića.

BiH je Europsko prvenstvo završila s tri poraza iz isto toliko utakmica s gol-razlikom -17.