Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija plasirala se na Euro 2021. nakon što je u susretu posljednjeg, 10. kola skupine 4 u Puli pobijedila Litvu sa 7-0, a Grčka u Ateni porazila Škotsku sa 1-0.

Nakon toga Hrvatskoj je pomogla BiH koja je svladala Belgiju s 3:2 i tako omogućila hrvatskoj reprezentaciji da bude među pet najboljih drugoplasiranih reprezentacija te izbori nastup na EP-u koji se igra u Sloveniji i Mađarskoj.

U odnosu na utakmicu protiv Škotske, u početnom sastavu nije bilo Adriana Šempera, Joška Gvardiola, Borne Sose, Darka Nejašmića, Sandra Kulenovića, Lovre Majera, Davida Čoline i Bartola Franjića. Međutim, i bez njih mladi vatreni su odigrali sjajno i već nakon prvog poluvremena su osigurali pobjedu.

U 13. minuti zabio je Špikić, u 29. minuti Musa je povećao na 2-0, dok je Šverko u 36. pogodio za 3-0. U nastavku susreta odabranici Igora Bišćana zabili su još četiri gola za uvjerljivih 7-0. U nastavku su zabili Šutalo (57), Musa (67), Moro (70, 77). Gosti su od 73. minuti igrali bez isključenog Paulauskasa.

U drugom susretu Grčka je u Ateni pobijedila Škotsku sa 1-0 izbacivši Škote sa EP-a. Gostima je trebala pobjeda za osvajanje prvog mjesta u skupini, a nakon poraza pali su na treću poziciju. Pogodak odluke zabio je Christopoulos u 27. minuti.

Na koncu je Češka osvojila prvo mjesto sa 21 bodom, Hrvatska je druga sa 20, Škotska na trećem mjestu ima 18, a Grčka je četvrta sa 16 bodova, piše Večernji list.

Litva ima 10, a na začelju je San Marino sa 10 poraza. No, Hrvatska je izborila Euro jer je među pet najboljih drugoplasiranih momčadi.

REZULTATI:

HRVATSKA - Litva  7-0 (Špikić 13, Musa 29, 67, Šverko 36, Šutalo 57, Moro 70, 77)

Grčka - Škotska   1-0 (Christopoulos 27)