Reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je prvi bod u skupini B kvalifikacija za Euro 2016. nakon što je odigrala 0:0 s Walesom u Cardiffu. Momčad Safeta Sušića ostala je neporažena i iz trećeg ogleda s Walesom, a ovim bodom zadovoljniji mogu biti domaćini jer su Zmajevi bili osjetno bolji.

Ipak, briljirao je velški golman Wayne Hennessey koji je nekoliko puta briljantno reagirao i sačuvao svoju mrežu. Treba reći i da se Asmir Begović istaknuo, pa je nekoliko puta morao reagirati kako bi se BiH vratila barem s bodom.

Kada je osjetila da je bolja ekipa od domaćina BiH je na samom početku drugog dijela krenula u potpunu ofenzivu. U samo deset minuta drugog dijela gosti su triput ozbiljno zaprijetili preko Džeke i Medunjanina, no Hennessey je odlično branio.

U samoj završnici Pjanić je mogao dvaput pogoditi iz slobodnog udarca, no jednom je promašio a jednom je obranio Hennessey. Wales je prvu pravu priliku imao u 78. minuti kada je Williams prebacio gol s pet metara, no nakon toga Bale i društvo opasno su zaprijetili, ali su se svi na kraju morali zadovoljiti bodom.

Bosna i Hercegovina sljedeću utakmicu igra u ponedjeljak u Zenici protiv favorita skupine Belgije.