U posljednjoj utakmici 29. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real je u Madridu nakon dosta problema pobijedio Huescu, posljednju momčad na ljestvicu, rezultatom 3:2.

Gosti su poveli preko Juana Hernandeza u 3. minuti, izjednačio je Isco u 25., a u 62. Dani Ceballos doveo je Real u vodstvo 3:2. Xabier Etxeita u 74. minuti izjednačio je na 2:2, a pobjedu Real donio je Karim Benzema golom u 89. minuti.

U preostala četiri nedjeljna susreta pobjedu je upisala Valencia na gostovanju kod Seville 1:0, dok u ostalim dvobojima nije bilo pobjednika. Levante - Eibar odigrali su 2:2, Rayo Vallecano - Real Betis 1:1, a isti rezultat bio je i u susretu Valladolida i Real Sociedada.

Na ljestvici La Lige vodeća Barcelona ima 69 bodova, drugi Atletico Madrid 59, a treći Real Madrid 57.