Sad Real i Atletico devet utakmica do kraja prvenstva imaju po 70 bodova, a Barca jedan manje, 69, pa je utrka utroje do posljednjeg daha sve izvjesnija.

Lionel Messi postigao je hat-trick, od čega je dva gola postigao s bijele točke.

Gosti su poveli u sedmoj minuti preko Andresa Inieste, prije nego što je francuski napadač Karim Benzema s dva gola u 20. i 24. minuti preokrenuo i doveo Real u prednost. Benzema je mogao zabiti još dva gola u prvom poluvremenu - u 12. minuti je glavom pucao iznad gola, a zatim je u 26. minuti je nakon njegova udarca Pique s gol-crte izbacio loptu. No Messijev zgoditak nakon lijepe akcije s Neymarom malo prije poluvremena (42) osigurao je rezultat 2:2 na odmoru.

Cristiano Ronaldo je u 55. minuti vratio prednost na stranu Kraljevskog kluba iz jedanaesterca koji je sam izborio, iako je noga na koju se spotaknuo bila malo izvan kaznenog prostora, ali tijek utakmice se promijenio isključenjem Sergija Ramosa zbog spoticanja Neymara u prodoru prema golu u 63. minuti. Messi je odmah iskoristio penal za izjednačenje na 3:3, a gosti su s igračem više preuzeli inicijativu do kraja. Argentinac je šest minuta prije kraja utakmice iz svog drugog kaznenog udarca, koji je bio najneuvjerljiviji dotad, jer Iniesta je pao okružen igračima Reala, no bez vidljivog kontakta, osigurao Barci pobjedu.

Luka Modrić zamijenjen je u zadnjoj minuti, kad je Real krenuo na sve ili ništa. Inače je odigrao dosta neuvjerljivo, iako se popravio u drugom poluvremenu.

Povijest El Clasica seže do davne 1902. Godine, a od tada Barcelona i Real Madrid sastali su se, s današnjim susretom, 226 puta. Real je slavio 90 puta, dok je Barcelona bila bolja u 88 susreta.

Messi najbolji strijelac u povijesti El Clasica

Messi je s ukupno 21 golom u velikim derbijima s Madriđanima postao najbolji strijelac u povijesti El Clasica. Prestigao je legendu Reala Alfreda Di Stefana, koji je zabio 18.

REAL - BARCELONA 3:4 (2:2)